Polygélová manikúra: Je to tá správna metóda práve pre mňa?

22.12.2021

Stalo sa niektorej z vás, že ste sa konečne rozhodli aj vy vyskúšať donekonečna ospevované gélové nechty či gél lak, no z nechtového salónu ste sa vrátili nie s UV gélom, ale s niečím, čo sa nazýva polygél? Uznáte za pravdu, že nikto nechce na svojom tele nosiť niečo, o čom vôbec nič nevie - a preto vám v tomto článku priblížime, čo polygél je, kedy sa používa a v čom spočíva jeho odlišnosť.

Čo sú polygélové nechty?

Polygélová manikúra sa dá najjednoduchšie opísať ako stredná cesta medzi gélovými a akrylovými nechtami, čo sú dva najbežnejšie spôsoby, ako profesionálne skrášliť svoje nechty, pričom v sebe spája to najlepšie z oboch techník bez žiadnych negatívnych účinkov.

Čo sa týka samotného materiálu, polygél je mixom akrylového prášku a gélu, ktorý je dostať v tube ako zubnú pastu.

Polygél, gél, akryl. Aký je rozdiel?

Základné podobnosti a odlišnosti polygélu, gélu a akrylu môžeme zhrnúť takto:

  • Polygélové vs. gélové nechty: Ide o dve veľmi podobné metódy úpravy nechtov, medzi ktorými klientka len ťažko uvidí nejaký rozdiel. Podobne ako gél, aj polygél tvrdne pod UV lampou (hoci sa tu dá použiť aj LED lampa) a dajú sa s ním predĺžiť nechty aj bez potreby umelých nechtov. Hlavnou výhodou polygélu je jeho štruktúra podobná plastelíne, vďaka čomu je táto hmota lepšie tvarovateľná, pružná a veľmi praktická. Životnosť polygélových nechtov je podobná ako u gélových (3-4 týždne) a ani jeden z týchto materiálov neobsahuje škodlivé látky.
  • Polygélové vs. akrylové nechty: Akrylové nechty sú často vyhľadávané najmä kvôli tomu, že ide o veľmi pevný materiál, ktorý je možné tvarovať do najrôznejších tvarov aj dĺžok. To majú s polygélom spoločné. Zásadnou nevýhodou akrylu je, že pri modelácii vzniká veľmi nepríjemný zápach a navyše obsahuje chemikálie, ktoré dokážu byť nebezpečné pre naše zdravie. A preto je polygél jeho bezpečnou alternatívou.

V ktorých prípadoch sa polygél používa?

Teraz už viete, čo je polygél vlastne zač. Ďalšou logickou otázkou zostáva - kedy ho zvoliť?

O akrylových nechtoch sa tu rozpisovať nebudeme, keďže ich potenciálna škodlivosť nám nedovolila, aby sme túto metódu zaradili do ponuky. Poďme si však povedať o prípadoch, kedy preferujeme použiť polygél namiesto nášho (a tiež aj vášho) favorita, ktorým nie je nič iné, ako UV gél.

Aj ten najkvalitnejší a najpraktickejší materiál občas narazí na svoje limity, čo dokáže u niektorých nešťastníčok zapríčiniť, že gélové nechty pre nich jednoducho nie sú vhodné. 

Najčastejšími príčinami sú:

  •  zdravotné či kožné problémy, tehotenstvo;
  • nevhodný tvar či dĺžka nechtov (príliš dlhé/krátke nechty, zakrivenie nechtov-tzv. orlie nechty)
  • zlá kvalita nechtov (slabé či tenké nechty);
  • príliš potivé ruky, apod.

Našťastie, aj keď niektorý z vyššie uvedených dôvodov stojí ako prekážka medzi vami a vysnívanými nechtami, na záchranu prichádza polygél, vďaka ktorému si budete môcť užiť krásne, dlhotrvácne nechty, ktoré budú od tých gélových celkom na nerozoznanie!

A hoci polygélovú manikúru v oficiálnej ponuke salónu AristorA nenájdete, vedzte, že si ju schovávame ako eso v rukáve pre všetky dámy, ktoré ju budú potrebovať - pretože od nás bez perfektných nechtov neodíde nikto ;-)


BLOG - pozrite si najnovšie články