en-Všetko, čo ste chceli (a potrebovali) vedieť o permanentnom make-upe obočia

20/02/2019

Prečo si nechať spraviť permanentný make-up obočia u profesionála?

Permanentný make-up sa permanentným nenazýva pre nič za nič. Áno, časom vybledne, približne po roku, až dvoch. To nie je práve najkratšia doba, počas ktorej by ste chceli zahanbene kráčať po verejnosti s nepodareným obočím. Nehovoriac o zdravotných problémoch, ktoré môžu vzniknúť pri používaní nehygienických nástrojov. Profesionálna kozmetička by si teda mala dať prácu s výberom farby, tvarom obočia, ale aj s hygienickou stránkou, ku ktorej patrí aj taký základ, akým sú rukavice. Pokiaľ sú splnené všetky tieto podmienky, nemali by na miestach zostať neželané jazvy a proces hojenia by mal byť približne do dvoch týždňov, je to však individuálne.

Dá sa pretetovať obočie, ktoré bolo robené v inom salóne?

Po prvom tetovaní väčšina zákazníčok využije aj korekciu, čiže opätovné pretetovanie. Korekcia zabezpečí obnovenie pigmentu a omnoho dlhšiu trvácnosť tetovania. Takéto obnovovanie pigmentu nie je problémom, no pretetovať make-up z iného salóna, to môže byť výzva. Profesionálna kozmetička si s niečím takým poradí, ale záleží aj na veľkosti napáchanej škody. Najhorším scenárom je, keď si obočie dávate tetovať a upravovať stále v inom salóne. Kvalitná kozmetička, za ktorú nakoniec budete musieť aj tak zaplatiť, bude mať neľahkú úlohu tetovania na poškodenej pokožke.

Kedy NETETUJEME permanentný make-up?

Či už máte pocit, že o permanentom make-upe viete všetko, alebo ste v týchto témach nová, úvodný "pokec" s kozmetičkou by mal byť vždy začiatkom procesu. Je to preto, lebo za určitých okolností by ste sa mali permanentnému make-upu vyhnúť úplne, prípadne si aspoň zmeniť termín objednania. Keďže ide o zásah ihlou alebo čepieľkou, je dobré vyhnúť sa akémukoľvek riziku nadmerného krvácania, ktoré môže spôsobiť práve menštruácia, niektoré lieky, vrodené problémy so zrážaním krvi a podobne. A keď už sa bavíme o krvi, malo by už byť každému jasné, že rôzne choroby prenášajúce sa krvou budú tiež prekážkou. Pokiaľ beriete antibiotiká, alebo jednoducho pociťujete, že vás nejaká choroba ešte neopustila, tiež tetovanie odložte. Samozrejmosťou by malo byť vynechanie tetovania v čase tehotenstva či kojenia, rovnako tak pri riziku alergickej reakcie. Rôznych výnimiek by sme našli ešte viac, ale najlepšie svoje telo a obmedzenia poznáte sami, preto ich nepodceňujte.

Ak sme nezodpovedali všetky vaše otázky, prečítajte si viac o tetovaní obočia alebo opýtajte sa nás cez tento rýchly formulár. 


BLOG - posledné pridané články