en-Čo robiť, aby vaša gélová manikúra vydržala čo najdlhšie?
Gélová manikúra je magickým riešením pre všetky z nás, ktoré neznášajú: a) odlupujúcu sa farbu na nechtoch b) lámajúce sa nechty a c) nechty, ktoré nie a nie vyrásť. Hoci sú dlhotrvajúce, aj gélové nechty môžu po nejakom čase vykazovať známky opotrebenia, a to najmä ak sú nesprávne urobené alebo ak sa o ne nesprávne staráme. A aj keď sa odrasteným nechtom nakoniec aj tak nevyhneme, môžeme sa aspoň snažiť, aby naše nechty vyzerali svieže a bez chybičky čo najdlhšiu dobu. Ako na to?
1. Vyhýbajte sa horúcej vode
Gélové nechty a domáce práce nie sú až takými dobrými priateľmi, a to sa týka najmä aktivít, pri ktorých manipulujeme s horúcou vodou, napríklad pri umývaní riadu či čistení bytu. Kontakt s horúcou vodou spôsobuje, že sa povrch nechtov zväčší a následne po vysušení sa zasa zmenší (je to v podstate to isté, čo sa nám deje s pokožkou prstov počas horúceho kúpeľa). A práve toto opakované zväčšovanie a zmenšovanie môže mať za následok, že gél sa nám začne z nechta odlupovať.
A riešenie? Netešte sa predčasne - nechceme vám poradiť, aby ste prestali s domácimi prácami :-) Celkom vám totiž postačí nosiť gumené rukavice.
2. Olej na nechtovú kožičku
Prvou zastávkou z nechtového salóna po aplikácii gélových nechtov by mal byť obchod, kde predávajú kvalitné vyživujúce olejčeky na nechtovú kožičku (kutikulu). O tom, ako dôležité je sa o kožičku pravidelne starať, sme už hovorili v niekoľkých našich článkoch, preto to tu iba v krátkosti pripomenieme - každodenné vmasírovanie olejčeka pomáha vyživovať a hydratovať vaše nechty, vďaka čomu budú silnejšie a zdravšie.
3. Včasné odstraňovanie drobných chybičiek
Ak sa vám na pančuchách urobí malé očko, ktoré okamžite nezašijete, nakoniec skončíte s veľkou dierou, ktorej už nič nepomôže. To isté platí aj pre nechty - akonáhle sa na vašom nechte objaví malé nalomenie či iná chybička, opravte ju pilníkom na nechty predtým, ako sa vám necht začne lámať.
4. Precízne zatlačenie nechtovej kožičky
Pri aplikácii gélových nechtov je veľmi dôležité, aby sa nechtová kožička (kutikula) dôkladne zatlačila pomarančovým drievkom alebo špeciálnym nástrojom, či v prípade potreby sa odstránila nožničkami/štipkami. Totiž miesto, kde sa gél stretne s nechtovou kožičkou, sa nám takmer isto začne odlupovať.
5. Pretieranie priehľadným lakom na nechty
Hoci táto rada nemá práve súvis s tým, ako dlho vaše gélové nechty vydržia, no dokáže do veľkej miery ovplyvniť ich výzor. Ak svoje gélové nechty v prípade núdze pretriete priehľadným vrchným lakom, oživíte ich vzhľad a budú opäť vyzerať ako nové.
6. Nepoužívajte svoje nechty ako nástroj
Áno, nechty vedia byť naozaj praktickými pomocníkmi, najmä ak potrebujeme hocičo otvoriť alebo odlepiť. No takáto manipulácia s čímkoľvek môže byť pre vaše gélové nechty osudová - pamätáte, čo sme vyššie písali o pančuchách? Aby ste predišli akémukoľvek poškodeniu, požiadajte radšej o pomoc najbližšiu osobu pri vás.
7. Dôkladné vysušenie a zmatnenie povrchu nechtov
Aby gélové nechty dlho vydržali, v prvom rade musí gél na vašom prirodzenom nechte poriadne držať. Základom toho sú 2 veci: nechty musia byť dokonale suché a zmatnené. Ak sa ponechá čo i len malý kúsoček nechta lesklý, gél na tomto mieste dobre nepriľne a dôsledok si už viete predstaviť samé. Preto je veľmi si dôležité počas termínu u manikérky neprehrabovať vlasy či škrabať sa.
8. Výber dobrého nechtového salóna
Niekedy sa stane, že dodržujete všetky zásady a rady spomenuté v tomto článku, no aj tak vaše gélové nechty dlho nevydržia... Prečo? V takom prípade si môžete byť isté, že chyba nie je vo vašej starostlivosti, ale v nesprávne zvolenom nechtovom salóne.
Svoj výber nezakladajte na cene či dokonca na ponuke tak obľúbených zľavových portálov, dajte skôr na dobré recenzie od vašich priateliek, ktoré majú s konkrétnym salónom skúsenosti. A možno sa stane, že vám poradia práve salón AristorA ;-)
BLOG - pozrite si najnovšie články