Ako sa starať o gélové nechty

01.10.2018

Každá žena túži po dokonale upravených nechtoch a preto máme to šťastie, že už v roku 1984 bol patentovaný prvý gélový systém. Gélové nechtíky vedia vydržať pomerne vysokú záťaž po dlhú dobu, no pokiaľ chcete predĺžiť ich životnosť, čítajte ďalej.

NESNAŽTE SA OPRAVOVAŤ SI NECHTY SAMA

Pokiaľ sa Vám zlomil nechet, alebo sa Vám začal odštiepovať, zajednajte si radšej termín u manikérky ( oprava jedného nechtu trvá asi 10-15 minút a tojí 5€, takže žiadna tragédia). Ak sa budete pokúšať nechet prilepovať lepidlom, môže sa Vám vytvoriť vzduchová bublina, kde sa Vám môže vytvoriť vlhké prostredie, pri ktorom je vysoká šanca, že sa Vám vytvorí fungus ( teda pleseň ).


NECHTY NIE SÚ NÁSTROJE

Pri upratovaní celého bytu alebo domu si nasaďte rukavice, rôzne chemikálie, ktoré sa nachádzajú napr. v čističoch na podlahu, Vám môžu Vaše gélové nechty zničiť.

Taktiež s nimi neotvárajte plechovky, (o špáraní v nose snáď hovoriť nemusíme :) radšej sa naučte používať brušká prstov, napríklad keď Vám predavačka v obchode ako naschvál nevydá drobné do ruky, ale na pult, z ktorého tie mince ani za svet neviete zodvihnúť, tak ich tam radšej necháme ako tringelt.

NEDÁVAJTE SI ICH DOLE SAMI

Pokiaľ sa z nejakého dôvodu rozhodnete, že gélové nechtíky už nechcete, rezervujte si termín a nechajte si nechtíky profesionálne odstrániť, inak je dosť pravdepodobné, že príde k narušeniu Vášho vlastného nechtu.

NECHTY SI NESTRIHAJTE, NECVAKAJTE

Pokiaľ Vám to nedá pokoj a proste si ich musíte skrátiť, použite na skrátenie nechtov pilník, ale nie kovový.

ZOPÁR ĎALŠÍCH UŽITOČNÝCH RÁD 

  • Snažte sa vyvarovať nárazom, aj keď sa to niekedy nedá ovplyvniť samozrejme.
  • Dĺžku nechtov sa pokúste prispôsobiť povahe Vašej práce.
  • Ošetrujte pokožku okolo nechtov olejčekmi na to určenými.



BLOG - pozrite si najnovšie články