8 vecí, ktoré musíte vedieť predtým, ako si dáte spraviť gélové nechty
1. Poznajte rozdiel medzi gélovými a akrylovými nechtami
Najväčším rozdielom v procese je to, že akrylové nechty sa tvoria nanášaním akrylového prášku, ktorý rýchlo zaschne jednoducho na vzduchu. Akrylovou vrstvou môžete vaše nechty predĺžiť .
Gélové nechty na druhú stranu uschnú len po UV lampou. Ich aplikácia sa viac podobá klasickému lakovaniu nechtov a celý necht sa modeluje trochu inak ako pri akryle. V našom salóne robíme iba gélové nechty a v tomto článku sme vysvetlili prečo nerobíme akrylové nechty.
2. Nechty nepotrebujú "dýchať"
Možno ste už počuli niečo v zmysle: "Nedávaj si robiť umelé nechty, tvoje prirodzené nechty potrebujú dýchať." Nechty sú neživé a určite nepotrebujú dýchať, preto sa tým nenechajte zmýliť. Práve naopak - necht týmto "dýchaním" vysychá, čím sa urýchľuje jeho starnutie.
3. Odstraňovanie gélových nechtov môže poškodiť nechtové lôžka
Samotné nechty síce živé nie sú, ale nechtové lôžka a kutikuly (nechtová kožička) sú tými časťami, o ktoré sa musíte starať. Proces odstraňovania gélových nechtov tieto dôležité časti môže poškodiť, hlavne ak sa nezveríte profesionálom. Najbezpečnejším spôsobom je nechať si gélové nechty či gél lak odstrániť v salóne, ideálne aj s ošetrením IBX regeneráciou.
4. Navštívte salón, ktorému dôverujete
Aj keď sa odporúča ponechať proces odstránenia gélových nechtov profesionálnej nechtovej dizajnérke, mal by to byť niekto, komu veríte. Správna manikérka by k tomuto procesu mala pristupovať jemne a zručne, aby pri tom nepoškodila citlivé nechtové lôžko.
5. Nechty si samé doma neodstraňujte
V rôznych iných článkoch sa možno dočítate, ako si umelé nechty odstrániť doma, ale radšej im neverte, často sú totiž písané úplnými laikmi, ktorí píšu o každej téme od lifestylu po zdravie. Dvojnásobne to platí pre gélové nechty. Proces ich odstránenia nie je jednoduchý a návšteva salónu tak môže zachrániť vaše prirodzené nechty. Tie máte len jedny.
6. UV svetlo nie je škodlivé
Aplikácia gélových nechtov býva kritizovaná hlavne kvôli "hrozbe" z UV(A) žiarenia. Pravdou však je, že lampy používané na nechty nie sú ani zďaleka tak silné, aby u vás spôsobili zdravotné problémy. Samozrejme, všetkého veľa škodí, no gélové nechty si predsa nedávate aplikovať každý deň. Ak sa stále obávate, znamená to, že by ste sa nemali ani opaľovať a inak vystavovať aj UV(A) žiareniu zo slnka. To je totižto omnoho silnejšie, než malá UV lampa v nechtovom salóne.
štúdia k školdivosti uv lámp:
https://www.reuters.com/article/us-dermatology-uv-light-idUSKBN0DG1VC20140430
7. Cena gélových nechtov
Ceny sa môžu v tejto oblasti výrazne líšiť, v závislosti od kvality a zložitosti služby a samozrejme aj od lokality a prostredia salónu, ktorý dotvára celkový pocit z procedúry, plus v neposlednom rade veľkú úlohu zohráva servis pre klienta. Cena gélových nechtov je v Bratislave približne od 10 do 60 eur. Ak očakávate dokonalý výsledok s nápaditým dizajnom a farbami, odzrkadlí sa to aj na cene.
8. Gélové nechty by mali vydržať 3 - 5 týždňov
Kvalitne aplikované nechty by sa mali vynímať krásou a dokonalosťou aspoň tri týždne. Pokiaľ sa o ne ešte aj dobre staráte, nebude žiadnym prekvapením, ak vydržia dlhšie.
Ak máte akúkoľvek otázku k nechtom celkovo, opýtajte sa cez tento rýchly formulár a my vám radi odpovieme :)
BLOG - pozrite si naše najnovšie články